2003 KSSA Regatta Dover
Helm Crew Club School Class Sail No. R1 R2 R3 Pnt Plc
Chris Catt Mark Heather Downs 29er  349 1 3 1 2 1
Chris Rebbeck  Broadstairs  Chatham House Grammar  RS 300  328 2 1 3 3 2
Clare Stubbs  Helen Stubbs  Downs  DGGS  RS 200  734 4 2 2 4 3
Mitch Webb  Laura Alldis  Downs Manwoods  RS 200  652 3 10 4 7 4
Rob Waite Downs Manwoods  Laser 170574 6 4 5 9 5
Chris Coulcher Ali Moppett Bough Beach  Langley Park 29er  843 5 6 6 11 6
Colette Blair  Bewl Valley  Kings Rochester  Radial 174103 8 5 7 12 7
Tim Ellis  Broadstairs  charles dickens  Laser 135513 9 9 8 17 8
James Royston Whistable Angley School Radial 170169 10 8 10 18 9
Sam Rowe  Downs  Gravesend Grammar  Radial 163109 11 7 11 18 9
Simon Bishop Elle Dubbins DWSC DGSB MANGO 0 7 12 15 19 11
Tom Steadman  Bewl Valley  Oakwood  OPTIMIST 5067 13 15 9 22 12
Doug Horner  Wilsonian  St Georges  Radial 154747 12 11 13 23 13
Adam Sims  Bewl Valley  Cranbrook, Kent  LASER4.7 174065 14 13 14 27 14
Desiree De Smet Bewl Cranbrook Grammar Radial 176432 24 16 12 28 15
Edward Cowell  Broadstairs  Bishop Challoner  Topper  44161 16 14 16 30 16
Philip Spicer  Edward Watts  Westbere SC The KIng's School Buzz 723 15 18 25 33 17
Lucy Heather  Wilsonian  Leigh CTC  Radial 149430 20 17 20 37 18
Rob Bruce Greg Hythe DWSC Dover College Stratos 0 17 20 21 37 18
Ollie Conway  Chris McCann  Bough Beach  Tonbridge Grammar 29er  332 21 26 17 38 20
Callum McKenzie  Bewl Valley SC  St. Gregory's, T/Wells  Topper  44442 19 19 19 38 20
Martha Boalch DWSC Manwoods  Laser 156213 18 22 22 40 22
Phil Lesworth DWSC Manwoods  Laser 156442 29 24 18 42 23
Andrew Lewis  Mickey le Blanc  Westbere SC  The KIng's School 420 51049 22 21 26 43 24
Alex Stevenson Rory Moppett Bough Beach  Langley Park RS 200  656 25 25 23 48 25
Rosie Turner Downs/DWSC Manwoods  Radial 143826 26 27 24 50 26
Catherine Gabiel  Westbere SC  The KIng's School Topaz 111 31 23 28 51 27
Charlie Harry DWSC St Edmunds Topaz Trez 7 23 32 DNS 55 28
James Hall Redoubt SC  Harvey, Folkestomne.  Topper 11 28 28 29 56 29
Lawrence Connor DWSC Cranbrook, Kent  Laser 163441 32 30 27 57 30
Lawrence Andrews  Redoubt SC  Harvey, Folkestomne.  Topper  5 27 31 DNS 58 31
Gemma Amos  Redoubt SC  Folkestone School for Girls  Topper  6436 30 29 DNS 59 32
Orry De Smet Bewl Cranbrook Grammar LASER4.7 23 33 33 30 63 33
Luke Found DWSC Norton Knatchbull Topaz 1 DNF DNS DNS 72 34
Phillip Evenden DWSC Powell Topaz 17 DNF DNS DNS 72 34
Junior Fleet
Helm Club School Class Sail No. R1 R2 R3 Pnt Plc
James Blackman  Downs S.C  Sir Roger Manwoods  Topper 27761 1 1 1 2 1
Richie Rebbeck Broadstairs  St Georges  Radial 133313 DNS 2 2 4 2
Nathan Brazil  Downs S.C  Sir Roger Manwoods  Topper 34682 2 3 3 5 3
Lewis Stone Broadstairs  Upton Junior Topper 22798 6 4 4 8 4
Andrew Highmore Chipstead  Trinity School  Topper 30418 13 5 5 10 5
Roland Sims  Bewl Valler sailing Club  Dulwich College Prep  OPTIMIST 5033 4 7 8 11 6
Thomas Kift Wilsonian  Robert Napier Topper 22418 3 8 11 11 6
Robert Wicken  Wilsonian  Gad's Hill  Topper  22985 DNS 6 6 12 8
Paul Ridley  Redoubt SC  Topper 2 7 9 7 14 9
Naomi Steadman  Bewl Valley  More park west malling  OPTIMIST 4061 5 11 15 16 10
Michael Payne Chipstead  Trinity School  Topper 34326 8 15 9 17 11
Aaron Smith  Wilsonian  Bedonwell  Topper 33544 12 10 10 20 12
Alexander Andrews.  Redoubt SC  Southlands, New Romney.  OPTIMIST R3 9 13 DNF 22 13
Joseph Craven DWSC Astor Topaz 44 10 16 13 23 14
Thomas Lambert Wilsonian  Hundred of Hoo  Topper 10783 14 12 12 24 15
Harry Coulson  Wilsonian  Cliffe Woods Primary Topper 30054 11 14 14 25 16
Jamie Craven DWSC Astor Topaz 71 15 18 16 31 17
Tom Blackford Chipstead  Trinity School  Topper 27371 17 17 17 34 18
Ryan Mcgregor DWSC Astor LASER4.7 11 16 19 18 34 18