KSSA Regatta Bough Beech 2001
Helm Crew RACE RACE RACE Points Place
NAME NAME CLUB SCHOOL CLASS SAIL No. 1 2 3
Phil Kennard Richard Turnill Bewl Valley   RS 400 736 2 10 1 3 1
Lucy Heather Wilsonian  Leigh CTC Topper 42804 1 2 3 3 2
Robert Waite Downs Sir Roger Manwoods Topper 42619 4 4 2 6 3
Douglas Horner Wilsonian  St. George's, Gravesend Topper 37332 6 5 4 9 4
Mark Heather Wilsonian  Leigh CTC Radial 1 3 7 10 10 5
Collette Blair Medway Kings School Radial 166329 dnc 6 5 11 6
Richard Moss Christopher Moss Fishers Green S.C. Uplands Community Technology College Cadet 9176 28 3 9 12 7
Jonathan White Pevensey The Priory, Orpington Topper 43313 7 13 6 13 8
Chris Catt Kate Tod Downs Sir Roger Manwoods 29er 349 13 1 16 14 9
James Royston Bewl Angley Radial 170169 5 9 dnf 14 10
Wesley Porter Bewl Valley St'Gregory's Laser4.7 149632 8 17 11 19 11
Katie Restall Downs DGSG Topper 43170 16 12 7 19 12
Ian Mairs Chipstead St. Olaves Radial 135574 15 8 12 20 13
Michael Green Downs Radial 154026 dnf 11 14 25 14
Mitchell Webb Downs  Sir Roger Manwoods Topper 43746 11 14 18 25 15
Paul Turnill Bewl MGS Topper 41839 14 20 13 27 16
Tim Ellis Broadstairs Charles Dickens Topper 43770 9 19 dnf 28 17
Richard Wallis   Wilsonian  Borden Grammar Topper 42911 12 43 17 29 18
Jonathan Moss Sophie Dingwall Fishers Green S.C. Uplands Community Technology College Cadet 9207 30 24 8 32 19
Sam Cox Chris Rodway Bough Beech Judd Laser4000 4596 10 23 dnf 33 20
Sam Noble Broadstairs Dane Court Topper 43144 22 16 20 36 21
Adsam Roe Robert Whiddet Bough Beech Sevenoaks 420 13 dnc 25 15 40 22
Mat Johns Dover Water Sports Harvey Grammar School Radial 166444 17 dnf 23 40 23
Lawrence Cavill Bough Beech Beacon Topper 42134 21 32 19 40 24
Thomas Steadman Bough Beech Oakwood Park Maidstone Optimist 4061 19 27 25 44 25
Michael Payne Chipstead West Kent College Radial 20564 20 26 24 44 26
Clare Stubbs Helen Stubbs Downs DGSG RS 200 438 18 28 dnf 46 27
Bess Mayhew Alex O'Grady Bough Beech Sevenoaks Cadet SEV 4 dnc 30 21 51 28
Daniel Alldis   Bough Beech Colfe's Optimist 4727 23 31 30 53 29
Alastair Moppett Jack Ginty Bough Beech Langley ParkAlstair Moppett LaserII 8952 27 38 27 54 30
Tina Wallis Wilsonian  Highsted Grammar Topper 42750 24 35 31 55 31
Robert Bashfield Bough Beech TWGS Topper 27662 25 41 32 57 32
Sam Rowe Blue Circle Gravesend Grammar Topper 43729 dnf 37 22 59 33
Jonathan Battye Jonathan Kennard Bewl Valley Tonbridge School 420 T3 dnc 33 26 59 34
Andrew Robinson Downs Sir Roger Manwoods Radial 144731 26 36 33 59 34
Edward Carter Bough Beech Michael Hall Optimist 3982 dnc 34 28 62 36
Alex Stevenson Bough Beech St Olaves Optimist 2632 dnf 39 29 68 37
Alice Kingsnorth Bewl Valley   Invicta Grammar Laser4.7 142214 dnf 15 dnf 69 38
Thomas Sain Miriam Ozanne Bough Beech Sevenoaks Cadet SEV 2 dnc 18 dnf 72 39
Peter Bunch Chris Willis Bough Beech Sevenoaks Cadet SEV 5 dnc 21 dnf 75 40
Alex Beddoes Penny Beddos Bough Beech Sevenoaks Cadet SEV 7 dnc 22 dnf 76 41
Sophie Alldis   Bough Beech Beaverwood Topper 41812 29 dnc dnf 83 42
Nicholas Males Miki Lutyens Bough Beech Sevenoaks Cadet SEV 1 dnc 29 dnf 83 42
Sarah Wickham Sabrina Rodriguez Bough Beech Sevenoaks Cadet SEV 8 dnc 40 dnf 94 44
Emily Roche Lissie Lockwood Bough Beech Sevenoaks Cadet SEV 6 dnc 42 dnf 96 45
James Wright Downs  Kingsdown & Ringwould Topper 37185 dnf 44 dnf 98 46